Portfolio detail

Späť na portfolio

Moderná infraštruktúra

Efektívny manažment IT zdrojov je stále achilovou pätou mnohých väčších organizácií. Typickým dôsledkom je to, že operácie, ktoré v cloudových prostrediach trvajú minúty, vedia v týchto organizáciach trvať dni až týždne. Riešením tohto problému je zavedenie princípov modernej infraštruktúry. Za posledných 15 rokov došlo k obrovskému rozmachu mnohých internetových služieb bežiacich na miliónoch serveroch v rámci jednej organizácie. To viedlo k vytvoreniu techník a nástrojov, ktoré vedia pracovať na veľkých škálach a efektívne aj v malých tímoch.

Automatizácia je ich prirodzenou súčasťou, pretože človek by tieto procesy spomaľoval. Dôsledkom je, že spoločnosť používajúca modernú infraštruktúru vie byť rádovo efektívnejšia a rýchlejšia v dodávaní služieb alebo softvéru. V Grow2Fit máme skúsenosti s transformáciou zastaralej infraštruktúry na modernú čo vedie k zvýšeniu efektívnosti podnikov a zníženiu ich nákladov.

Naši experti

Tomáš Čorej
Grow2FIT Modern Infrastructure Consultant

Tomáš má 15-ročné skúsenosti s návrhom a budovaním vysoko-výkonných a nákladovo-efektívnych riešení zameraných na automatizáciu správy fyzických serverov. Pre návrh a implementáciu riešení preferuje využitie komoditného hardware a open-source nástrojov ako MaaS.io, OpenStack, Terraform, Juju alebo Ceph. Zároveň má bohaté skúsenosti s integráciou open-source nástrojov do startupových aj korporátnych prostredí a prevádzkou onpremise, cloud alebo hybrid riešení.

Kamil Madáč
Grow2FIT Modern Infrastructure Consultant

Kamil je Senior Cloud / Infrastructure konzultant s viac ako 20-ročnou praxou a silným know-how v oblasti návrhu, implementácie a administrácie private cloud riešení (primárne postavenými nad OpenSource riešeniami ako OpenStack). Má dlhoročné skúsenosti s vývojom aplikácií v Pythone a aktuálne aj s vývojom v Go. Disponuje silným know-how v oblasti SDS (Software-defined storages), SDN (Software-defined networking), dátových úložísk (Ceph, NetApp), administrácie Linux serverov a prevádzky nasadených riešení.
Kamil je pravidelný prispievateľ do OpenSource projektov (OpenStack, Kuryr, Requests Lib – Python).

Celý konzultačný tím Grow2FIT: O nás

Školenia

Kontaktujte nás