Sme tím profesionálov

Naspäť na novinky

Prípadová štúdia: Migrácia Teradata na Snowflake pre popredného maloobchodného predajcu

Situácia zákazníka

Zákazníkom je popredný maloobchodný predajca z FTSE 100 so sídlom v Spojenom kráľovstve, ktorý prevádzkuje veľký (približne 300 TB, 10 000+ tabuliek, 100 000+ stĺpcov, 30 000 000+ nových transakcií denne) dátový sklad na platforme Teradata. Reporty a údaje z neho využívalo predovšetkým finančné oddelenie ale aj mnohé ďalšie tímy na riadenie ich výkonnosti a ako vstupy do rôznych analytických nástrojov.

Zákazník prechádza transformačným projektom a prechodom na strategickú platformu. Ako najvhodnejšie a najvýkonnejšie riešenie bol vybraný Snowflake. Táto strategická platforma je tiež spojená s úplne novým prístupom k modelovaniu údajov podľa štandardu Data Vault 2.0. Ale keďže ide o dlhodobý projekt, bolo potrebné nájsť dočasné riešenie na čo najrýchlejšie vyriešenie problémov (nízky výkon, drahá prevádzka) súčasného Teradata DWH.

Aký postup sme pre migráciu zvolili, aké benefity a ponaučenia klient vďaka tejto migrácií získal si môžete prečítať v plnej verzií článku v anglickom jazyku: Case study: Teradata to Snowflake migration for a large retailer

Súvisiace služby